Gymnaziáda 2023

První středa nového školního roku byla pro nás zasvěcena sportu, konkrétně atletice. Na tachovském stadionu se konala naše tradiční sportovní akce – Gymnaziáda. Ta letošní se nesla oproti minulým rokům ve znamení slunečného počasí. Stejně jako každý předchozí rok však byla naplněna skvělými výkony soutěžících studentů, povzbuzováním, fanděním a radostí z pohybu i z toho, že jsme prostě všichni spolu. Den nám zpříjemnilo i milé setkání s řadou našich bývalých studentů a také recese 6. ročníku, která ke Gymnaziádě neodmyslitelně patří. Třešničkou na dortu tohoto povedeného a pozitivního dne bylo také ocenění třech výjimečných sportovců, kteří jsou zároveň studenty naší školy – Davida Kratochvíla, v současné době mistra světa v para plavání v kategorii 400 m volným stylem, Adama Fliegela, mistra České republiky ve vrhu koulí v juniorské kategorii, a Pavla Potfaje, stříbrného mistra České republiky v rybolovné technice. Ale zpět k samotnému atletickému klání – všechny třídy a všichni sportující studenti bojovali čestně, férově a s obrovským zápalem. Konečné pořadí nakonec vypadalo takto: 10. místo – 1.B, 9. místo – 5.A, 8. místo – 6. ročník, 7. místo – 1.A, 6. místo – 3.A, 5. místo – 2.A, 4. místo – 2.B, bronzoví skončili studenti ze 3.B, stříbro náleží 4. ročníku a zlato vyhrála zaslouženě třída plná sportovních talentů – 5.B. Všem moc gratulujeme. Pořadí ale vlastně až tak důležité není, hlavní je, že každý zúčastněný svou trochou přispěl k tomu, že letošní Gymnaziáda se povedla na jedničku s hvězdičkou.