Beseda absolventů s maturanty

Jednou z nejpříjemnějších událostí celého září bylo setkání s několika našimi úspěšnými absolventy – Terezou Váchovou, Štěpánem Pelclem, Martinem Šnaidaufem, Martin Rösslerem a Ondřejem Vaňátkem. 20. září si udělali čas a přišli na gymnázium na besedu se studenty 5. a 6. ročníku, s nimiž se podělili o své osobní zkušenosti týkající se studia na vysoké škole i „pomaturitního“ života obecně. O své studijní cestě, fungování různých typů vysokých škol, ale i osobním hledání se s maturanty velmi otevřeně hovořili. Věřím, že pro všechny zúčastněné studenty mělo tak toto setkání velký smysl. Snad někteří našli inspiraci pro své další studium nebo si alespoň udělali lepší obrázek o tom, co je čeká, až opustí jistotu středoškolského života. Všem pěti zúčastněným jsme upřímně vděční, že byli ochotni se se studenty podělit o informace i rady všeho druhu. Navíc svou přítomností potěšili i své bývalé učitele. Vidět, jak se z našich maturantů „vyklubou“ během několika let úžasní, inteligentní, milí a ve svých aktivitách úspěšní mladí lidé, je víc než příjemné. Jejich ochota vrátit se alespoň na chvilku zpátky na gymnázium nás těší a nabíjí do další práce.